Absurdní filmové okénko – Gitler Kaput / Hitler’s Kaput! Super Agents 008

Gitler Kaput / Hitler’s Kaput! Super Agents 008 – csfd.cz link

„Došlo k omylu! Já nejsem partyzán, já pouze hraji v partyzánském orchestru na cembalo!“

Říká vám něco Agent WC40 (Spy Hard), trilogie Bláznivá střela (Naked Gun), Žhavé výstřely (Hot Shots) eventuélně ještě třeba Scary Movie? Pokud ano a máte alespoň trochu smysl pro absurdní komedie tohoto rázu, které se dnes již netočí, pak vězte, že Gitler Kaput je světlou výjimkou poslední doby.

Nejedná se dozajista o snímek, který by dosahoval kvalit zmíněných děl, ale v jistém ohledu z nich čerpá a přesto zůstává místy dokonce originální. Kvůli svému ruskému původu jej značná část diváků patrně odsoudí do hlubin filmového odpadu, ale pokud jen trochu potlačíte své předsudky, může se vám film dokonce i líbit! Samozřejmě stále za předpokladu, že jste fandy tématu.

Jak by řekla mirka špáčilovic – film nemá dějovou linii. Inu, má. Samozřejmě nemá takovou, která by byla nějak důležitá, ale tak už to v těchto dílech chodí. Třetí říše je zde vykreslena poměrně surrealisticky – nechybí říšské počítače, říšský fast food drive in, říšské ipody, mikrovlnná trouba (byť chytře vklíněná dovnitř vydlabaného pařezu) a známý rapper 50c se zde objeví také, ovšem jako 50 bundes šilinků (tedy vlastně pouze jako tajný agent a oblíbený hitlerův DJ).

Podobných slovních hříček naleznete ve filmu mnoho. Stejně tak narážek na známá umělecká díla – v tomto ohledu se autoři celkem snažili. Rozpočet filmu na mě působil docela optimisticky, takže žádné laciné kulisy určitě nečekejte.

Hudební podkreslení – jedním slovem: vynikající. Ruský hiphop, ruská klasika, zajímavá rumunská cigánská multižánrová záležitost, několik hudebních parodií (varianta na Kalinku německy, cover verze známé písně jedné popové hvězdičky předělané do stylu třicátých let ap.) a pár dalších cover verzí známých děl. U hiphopu oceňuji například plynulý přechod z ruštiny do němčiny a nazpátek.

Celkově vzato se mi film vskutku líbil, ale co já vím, já jsem jen fanda tématu…

Trailer k filmu Gitler Kaput:

YouTube Preview Image


Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

gitler
gitler kaput
hitler kaput cz


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *